Презентација пројекта „Mobility today, skills for tomorrow“

У току је још један Еразмус+ пројекат који се ове школске године реализује у нашој школи. У питању је мобилност у оквиру које ће троје наших наставника похађати обуку, а петнаест ученика у пратњи два наставника имати стручну праксу у Лајпцигу у Немачкој. Партнер нашој школи у овом пројекту је Vitalis Gut Wehlitz, који ће уједно бити и домаћин ученицама и наставницима. Могућност пријаве имали су ученици другог и трећег разреда са смерова Администратор рачунарских мрежа, Електротехничар информационих технологија и Електротехничар за електронику на возилима. Након тестова из енглеског језика и стручних предмета, одабрани су најбољи и већ се увелико припремају. Двадесет другог марта у Мејкерс Лаб-у одржан је састанак са учесницима пројекта и њиховим родитељима. Желимо да честитамо свима који су се пласирали за учешће у пројекту и једва чекамо да са вама поделимо њихова искуства из Немачке.